محل تبلیغات شما
توفیق درک محضر امام حسین(ع)

یکی دیگر از علمایی که به توفیق درک محضر حضرت سیّدالشهدا(ع) نائل آمد، آیت‌اللّه حاج میرزا على آقا شیرازى[1] بود.

شهید مطهرى در مورد ایشان مى گوید: روزی ایشان در کلاس درس، در حالى كه دانه هاى اشك‌ بر روى محاسن سپیدشان مى غلطید، این خواب را نقل کرده و می‌گفت: در خواب دیدم مرگم فرا رسیده است، مردن را همان طورى كه براى ما توصیف شده است در خواب یافتم، خودم را جدا از بدنم مى دیدم و ملاحظه مى كردم كه بدن مرا به قبرستان براى دفن حمل مى كنند، سپس مرا به گورستان بردند و دفن كردند.

من تنها ماندم و نگران كه چه بر سر من خواهد آمد؟ ناگهان سگى سفید را دیدم كه وارد قبر شد، در همان حال حس كردم كه این سگ، همان تندخویى‌ها و رفتارهای خشن من است كه به این صورت تجسّم یافته و به سراغ من آمده است، در آن هنگام مضطرب بودم و می‌ترسیدم که این سگ به من آسیبی بزند، در همین حال بودم که ناگهان متوجّه شدم حضرت سیّدالشهدا(ع) تشریف آورد و به من فرمود: نگران نباش، من آن را از تو جدا مى كنم .»[2]

-----------------------------------------------------------------------

[1] . آیت اللَّه میرزا علی آقا شیرازی در حدود سال 1255ش(1294 ق) در نجف اشرف به دنیا آمد، او فاضل مشهور، ادیبِ محقق، فقیه فرزانه، طبیب صاحب نفس و سرآمد عارفان عصر خویش بوده و استاد شهید مطهری وی را نهج البلاغه مسلم» می‌دانست. سرانجام وی در هفدهم دیماه سال 1334ش مطابق با 24 جمادی الأول 1375ق دار فانی را وداع گفت.

[2] . عدل الهى: 251.

برگرفته از کتاب آئین اشک و عزا در سوگ سیدالشهدا(ع) نوشته استاد حسین انصاریان

سرباز قاسم سلیمانی (دل نوشته ای به سردار دل ها)

سر مطهر امام حسین(ع) در چه مکانی دفن شده است؟

توفیق درک محضر امام حسین(ع)

كه ,مى ,ع ,خواب ,  ,ایشان ,درک محضر ,حضرت سیّدالشهدا ,سیّدالشهدا ع ,مرا به ,كردم كه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قـــلــــم کد آهنگ وبلاگ ارز دیجیتال ciathetofma namenopa شرایط قرارداد سند اجاره ای John's style distafason دوستی ابدی Ramona's game