محل تبلیغات شما
یوسف زیباتر بود یا تو ؟

حضرت صادق (علیه السلام) ، مى فرمودند : در قیامت زنى زیبا چهره را كه به خاطر زیباییش در دنیا دچار فتنه شد به دادگاه الهى مى آورند ، مى گوید : پروردگارا ! مرا زیبا آفریدى تا جایى كه به خاطر زیباییم برخورد كردم به آنچه كه برخورد كردم 

در آن هنگام حضرت مریم (علیها السلام)را مى آورند و در جواب آن زن گفته مى شود : تو نیكوترى یا مریم ؟ ما مریم را نیكو آفریدیم ولى خود را از فتنه حفظ كرد ! جوانى نیكو صورت را مى آورند كه در دنیا محض زیبایى چهره و اندامش دچار فتنه شد ، عرضه مى دارد : خداوندا ! به من چهره زیبا دادى تا جایى كه دیدم از ن آنچه را دیدم . در آن وقت یوسف را مى آورند و در پاسخ آن جوان گفته مى شود : تو زیباترى یا یوسف ؟ ما یوسف را زیبا آفریدیم ولى او به خاطر زیباییش دچار فتنه نشد . مبتلا به بلا را مى آورند كه به خاطر بلایش و صبر نكردنش گرفتار فتنه شد ، مى گوید : خداوندا ! بلا را بر من سخت گرفتى ، من هم تاب و طاقتم را از دست دادم و دچار فتنه شدم . ایوب (علیه السلام) را مى آورند و به شخص بلا كشیده مى گویند : بلاى تو شدیدتر بود یا ایوب ؟ او به بلا دچار شد ، ولى گرفتار فتنه نشد!

بر گرفته از کتاب داستانهای عبرت آموز، نوشته استاد حسین انصاریان

سرباز قاسم سلیمانی (دل نوشته ای به سردار دل ها)

سر مطهر امام حسین(ع) در چه مکانی دفن شده است؟

توفیق درک محضر امام حسین(ع)

مى ,فتنه ,كه ,، ,آورند ,دچار ,مى آورند ,را مى ,دچار فتنه ,به خاطر ,آورند و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Gary's life andcasinla ulexapiz Warren's site mireslairdir1984 معرفی و آثار معرق استاد ریاحی rattsetznohar loyflicchorpa Linda's memory ☆ مجموعه فرهنگی مذهبی فدک☆ _ •° سازمان مردم نهاد رهروان کوی غدیر°• _☆ هیئت ریحانه الحسین(ع)☆ اصفهان دولت آباد برخوار